BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

17.04.2020
152
Yağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Yağlı cildiniz var ve cildiniz yaptığınız makyajı emiyor. Tekrar tekrar makyaj tazelemek zorundaysanız bu sizin için çekilmez bir işkence. Artık bu işkenceye son. Yağlı ciltler için makyaj önerileri sizin işinize yarayacak. Makyaja başlamadan önce cildinize nemlendirici sürün. Nemlendirici cildinizdeki fazla yağın temizlenmesini sağlayacaktır. Nemlendirici yerine çamur maskeleri de kullanabilirsiniz. Çamur maskesi de cildinizdeki fazla yağı alır.

Yüzünüzdeki aşırı yağı temizlemeniz için yağlı ciltler için makyaj önerilerini dikkatlice okumalısınız. Yüzünüzdeki fazla yağları sık sık temizlediğinizde bu size makyaj yaparken hem zaman kazandıracak hem makyajınızın emilimini azaltacaktır. Makyajınızın uzun süre cildinizde kalmasını istemez misiniz?

Yağ bazlı makyaj ürünlerini kullanmayınız. Yağlı ciltlerin makyajı için özellikle hazırlanmış ürünleri piyasada bulmanız artık mümkün. Yağlı ciltler için makyaj önerileri içinde en önemlisi yağ içeren herhangi bir makyaj malzemesini kullanmamanızdır. Makyaj malzemeleri alırken ürünün kalitesinden emin olun.

Yağlı ciltlerinize salatalık suyu sürün ve kuruyana kadar bekletin. Sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Yüzünüz tamamen kuruduğunda artık makyaj için hazırsınız. Yağlı ciltler için makyaj önerileri gördüğünüz gibi size doğallık da sunuyor. Makyaj yapmadan önce sürülen salatalık suyu makyajınızın yüzünüzdeki belli bir bölgede toplanmasını önleyecek ve makyajınızı daha parlak gösterecektir.

Son bir öneri de fazla güneşte kalmayın. Güneş aşırı terlemeye neden olduğundan cildinizdeki yağ miktarı artacaktır. Makyajınız böylece akacak ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.