BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Web Sitesi Kurarken bilinmesi Gerekenler

16.04.2020
437
Web Sitesi Kurarken bilinmesi Gerekenler

Diyelim ki bir web sitesi kurmak istiyorsunuz fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu makalede nereden başlayacağını bilmeyen ziyaretçilerimiz için web sitesi kurma aşamalarından bahsetmek istiyorum. Web siteleri dünyaya sesimizi sınırsızca duyabileceğimiz kanallar Bu bakımdan büyük önem arz eder. İnsanlara vermek İstediğiniz bir bilgi yada bir deneyim bir tecrübe herhangi bir özel yeteneğim paylaşımı için kendinize özel bir web sitesi açabilirsiniz. Belki çok iyi bir ressamsınızdır, resimlerinizi dünyaya göstermek için size ait kalıcı bir web sitesi fena olmaz. Ya da çok iyi bir şairsinizdir ve ilham sürekli size uğramaktadır.

O halde şiirlerinizi dünya ile paylaşın. Belki de çok iyi bir spor yorumcusu, bir öğretmen, bir araba tamir ustasısınız. Bildiklerinizi insanlarla paylaşın ve bu paylaşımdan para kazanın. İşe bir hobi gözüyle değil, profesyonel yaklaşın. Mutlaka sizi izleyecek bir kitle vardır. Web sitesi sizin sanal mekanınızdır ve dilediğiniz kadar geliştirme özgürlüğünüz vardır.

Web Sitesi Kurarken bilinmesi Gerekenler

Web sitesi Açmadan önce kendinize şu soruları bir kağıda yazarak sormalı ve cevaplarının netleştirmelisiniz. Cevaplarını netleştirme üzerinde tekrar düşünmeniz gerekir. Başarılı bir web sitesinin Tasarlanması için plan aşaması büyük önem arz eder. Dilerseniz soruları sormaya başlayabiliriz.

Web sitesi nasıl kurulur

  • Web sitesini oluşturma sebebi nedir
  • Açacağım web sitesinde insanlara neler verebilirim
  • Açtığın web sitesinde temel amacım nedir
  • Bu siteyi ne kadar süre ayakta tutmayı amaçlıyorum
  • Site ayıracağım Bütçe nedir
  • Hitap edeceğim Hedef kitle nedir
  • Kaç tane site açmayı düşünüyorum
  • Nasıl bir tema tasarlıyorum
  • Siteyi güncel Tutabilecek miyim

Bu sorular size fikir verecek ve önünüzü aydınlatacaktır. Sitenizi kurup tamamladıktan sonra yazılarınızı da ekleyin ve yabancı birinin sitesi imiş gibi değerlendirerek kusurları bulun. Empati, başarıya götüren yoldur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.