BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Pinterest Nedir? Pinterest Kullanımı

15.04.2020
455
Pinterest Nedir? Pinterest Kullanımı

Günümüzde sosyal medya platformlarından bahsedecek olursak aklımıza ilk önce Facebook ve Twitter gelmektedir, ancak son yıllarda adından oldukça söz ettirecek yeni bir sosyal medya sitesi onların yerini alacak gibi görünüyor. 2020’nin iddialı web sitelerinden biri olan bu web sitesinin adı ise, Pinterest. Her gün bünyesine yeni bireyler kazandıran bu yeni medya aracı yukarıda bahsettiğimiz sosyal medya araçlarının işlevlerini aynen içinde barındırmakla beraber bazı üstün özelliklere de sahiptir.

Bu siteye www.pinterest.com adresinden ulaşılacağı gibi facebook ve twitter adreslerinden de giriş yapabilirsiniz. Hayatımıza yeni giren bu sosyal medya sitesinde paylaşmak istediğimiz görsellere Pin adı verilmektedir. Bir Pin’i paylaştıktan sonra altına 500 kelimelik bir açıklama yapabilir, internette gezinirken gördüğünüz resimleri kendi sayfanızda muhafaza edebilirsiniz.

Sitenin kelime anlamına gelince: “Pin” tutturmak, iğnelemek anlamına gelirken, “interest” ilgi, merak anlamına gelmektedir. Sitede sevdiklerinizin fotoğraflarını, videolarını veya ilgi alanlarınıza giren şeyleri boardlarınıza (panolarınıza) yerleştirebilir, onlarını düzenleyebilir, çevrenizle de paylaşabilirsiniz. Ya da yapmak istediğiniz şeyleri panolarınıza yerleştirip başkalarının da fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Mesela kendinize ait bir internet sitesi oluşturacaksınız.

Bu siteyle ilgili görsellerinizi ve yazılarınızı koyup, diğer kullanıcıların da fikirlerini alarak sitenize ona göre yön verebilirsiniz. Özellikle internetten ürün satmak isteyenler için Pinterest kullanmak kaçınılmaz bir hal almaktadır. Çünkü satılmak istenen ürün ayrı bir panoda müşterilere teşhir edilebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.