BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mutfak Dekorasyonu Yapanlara Özel Tavsiyeler

15.04.2020
160
Mutfak Dekorasyonu Yapanlara Özel Tavsiyeler

Mutfağınızı dekore edecekseniz öncelikle belirli bir plan aşaması yapmalısınız. Bu plan aşamasını daha önceden test etmeli ve bu işlemleri size getireceği masrafları ve bütçenizi kontrol etmelisiniz. Bu planı yaparken birincil aşama elinizdeki bütçeniz ve kullanabileceğiniz bütçe önceden belirlenmelidir. Daha sonrasında bütçenize göre mutfağınızı dekore edeceğiniz malzemeler ve eşyaların alımı için piyasa araştırması yapılmalı ve uygun fiyata kaliteli ürünler alınmalıdır. Birinci aşamada bu işlemleri hallettikten sonra mutfağınızı dekore etmeye başlayabilirsiniz.

Mutfağınızı dekore ederken mutfağınızın konumuna göre bazı işlemler yapabilirsiniz. Örneğin pencereli bir balkonunuz var ve bu balkonda ve mutfak birleşik bir vaziyettedir. İşte böyle durumlarda balkon duvarını yıkarak mutfağınızı daha da büyük bir hale getirebilirsiniz ve mutfağınızın daha kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınıza dolaplı lavabo yaptıracaksanız mermer ve ya tahtadan yaptırmak yerine lavabo kısmını çelik ve dolapları da ahşaptan yaptırmanız sizin için daha uygun olacaktır.

 

Çünkü tahta gibi malzemelerden yapılır ise yemek yaparken kaynayan buhar dolaplara zarar verebilmektedir. Bu yüzden ahşap dolaplar sizin için daha kullanışlı ve görüntü bakımından da daha güzeldir. Aynı zamanda dekorasyon yaparken mutfağınızın alanı büyük ise mutlaka ek bir dolap yapınız ve mutfak tezgahı ayrıl olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alana ek bir tezgah yaptırınız.

Eğer ki mutfağınız yuvarlak ya da oval bir stilde ise bu tezgahı tam ortaya yaparsanız hem yemek yaparken işinizi kolaylaştırır hem de masa olarak kullanılabilir. Aynı zamanda çok güzel bir görüntü sağlanır.

Bu tür işlemleri ikinci aşamada mutlaka bir planlama içinde belirtmeyi de unutmayınız. Bu aşamadan sonra isteğinize göre yapabileceğiniz diğer bir iş ise mutfağınızı süslemektir. Süsleme yapacaksanız öncelikle yemek yapmak için kullandığınız büyük ve kalın olan kaşıklarınızı, spatulaları, çatal şeklindeki aletleri, tencerelerinizi, tavalarınızı düzenli bir şekilde dizebileceğiniz ve hoş bir görünüm katabileceğiniz tutturucular taktırabilirsiniz.

Bu süsler sizin yemek yaparken bir şeyi uzun süre aramanızı engelleyecek ve işinizi kolaylaştıracak aletler olduğu kadar mutfağınızı da gerçekten güzelleştirecek bir süstür. Aynı zamanda meyve, yemek gibi duvar kağıtları da mutfağınızın dekorasyonu için çok önemli unsurlardır.

Mutfağınızda ilgi çekebilecek güzel duvar kağıtlarını da dekorasyon yapacaksanız mutlaka yaptırınız. Son bir tavsiye verecek olursak; dekorasyonunuz sırasında herhangi bir hata olmaması için yapan ustaların başında olmanız dekorasyonunuzun başarısını yüksek oranda arttıracaktır ve hata oranını da düşürecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.