BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Tüketici Avukatları

05.04.2020
226
İstanbul Tüketici Avukatları

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, tüketici ile satıcı ya da sağlayıcı arasında çıkan uyuşmazlıkların çözüme ulaşması için getirilen bir kanundur. Bu kanuna bağlı çeşitli alanlarda yönetmelikler de mevcuttur. Örneğin internetten yapılan alışverişler hem kanunda düzenlenmiştir hem de Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliğinde düzenlenmektedir.

Tüketici, satıcı ya da sağlayıcıdan aldığı bir ürünle ilgili yaşadığı uyuşmazlığı bu kanun çerçevesinde ya Tüketici Hakem Heyetlerinde ya da Tüketici Mahkemelerinde çözebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus uyuşmazlığın parasal değeri Tüketici Hakem Heyetlerinin sınırlarında yer alıyorsa öncelikle Tüketici Hakem Heyetine başvurmak gerekecektir. Bu parasal sınırlar her yıl değişmektedir.

İstanbul Tüketici Avukatları bu alanlarda tüketicinin hakkının iadesi için çalışmaktadır. İyi bir dilekçe ile başvurulan uyuşmazlık için Tüketici Hakem Heyetlerinde ya da Tüketici Mahkemelerinde lehe karar almak mümkündür. Bu nedenle alanında uzman olan profesyonel tüketici hukuku uzmanı avukatları ile çalışmak faydanıza olacaktır.

Tüketici Hakem Heyetlerine e-devlet üzerinden bireysel olarak da başvuru yapılabilmektedir. Tüketiciler özellikle internet üzerinden satın alınan ürünlerle ilgili yaşadıkları sıkıntılarda Tüketici Hakem Heyetine başvurmaktadır. Örneğin internet üzerinden sipariş edilen ayakkabının, web sitesinde yazan nitelikleri taşımaması ya da tamamen farklı bir ürün gelmesi durumunda bu şekilde başvurular yapılabilmektedir.

İstanbul’da bulunan tüketici hukuku avukatları ile bu alanda yaşadığınız sorunları hukuki yollardan çözüme ulaştırabilirsiniz. Dava ücreti dava konusu malın değerine ve dava türüne göre değişmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.