BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Şirket Avukatları

05.04.2020
246
İstanbul Şirket Avukatları

Şirketler Hukuku, çalışma hayatında şirketlerin müşteriler ve çalışanları ya da kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili olan münasebetlerini düzenler. Bu hukuk dalı dolaylı olarak Vergi Hukuku, İcra Hukuku, İş Hukuku ve Sermaye Piyasası Hukuku’nu da içine alır. Dolayısıyla bu alanda çalışan avukatlar bu hukuk dallarını da iyi bilmektedir.

Özellikle anonim şirketlerde avukatlara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketlerin genel kurulu, yönetim kurulu ve yönetimi ile ilgili bazı yasal yükümlülüklere uymak hukuk danışmanlığı almadan oldukça zordur. Bu nedenle bu şirketlerin SMMM gibi Avukat da bulundurması faydasına olacaktır.

İstanbul’da şirketler hukuk süreçlerini takip etmesi için avukatlar ile çalışmaktadır. Çalışan sayısının çok olduğu şirketlerde maaş hacizleri, tedarikçi sayısının çok olduğu şirketlerde 89/1 haciz ihbarnameleri avukatlar tarafından cevaplanmaktadır.

Sözleşmeli avukat arayan şirketler, işe alma kriterlerinde genelde tecrübe isterler. Şirketin büyüklüğüne göre aranan deneyim yılı da değişmektedir. Tüm dava ve icra takiplerinin avukatlar tarafından takip edilerek sonuca ulaştırılması beklenir. Bu nedenle bu alanda çalışan avukatlar Ceza hukuku, İdare hukuku, Vergi Hukuku, İş hukuku gibi çalışma hayatında karşılaşılabilecek her alanda bilgi sahibi olmak zorundadır. İstanbul’da bu alanlarda çalışan avukatlar ve hukuk büroları oldukça fazladır.

Şirket avukatlığı tam zamanlı ya da sözleşmeli olarak yapılabilir. Sözleşmeli avukatlıktan kasıt dışarıdan hizmet vermek, tam zamanlı ise şirket bünyesinde kadrolu çalışmayı ifade eder. Şirket avukatlığı ücretleri de bu çalışma sistemlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Her durumda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine aykırı uygulama yapılamaz.

Profesyonel şirketler hukuki süreçlerin takibini konusunda uzman avukatlar aracılığı ile yürütmektedir. Bu nedenle özellikle sermaye şirketleri uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Şirket avukatlarını tercih etmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.