BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Miras Avukatları

05.04.2020
204
İstanbul Miras Avukatları

Miras davalarına bakan avukatlar, genellikle hukukun tüm alanında tecrübeli ve bilgili avukatlardır. Bu alanda uzmanlaşan hukukçular, mirasçılar arasında çıkan uyuşmazlıkların giderilmesinde önemli rol oynarlar. Miras hukuku Türk Medeni Kanununda düzenlenmektedir. Miras bırakandan kalan mal ya da paraların ne şekilde dağıtılacağı ile ilgili davalarda miras avukatlarından hukuki destek almak hak kayıplarının önüne geçecektir.

İstanbul’da miras avukatları miras hukukuna egemen olan ilkeleri göz önünde bulundurarak hukuki uyuşmazlıkların takibini yapar. Veraset ilamlarına ilişkin davalar, Vasiyetnamelerin düzenlenmesi ve açılması ya da terekenin iptali gibi davalara bakan hukukçular bu alanda ihtiyaç duyan kimselere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Miras hukukuna göre kimlerin ne kadar pay alacağını belirlerken titizlikle takip edilmesi gereken süreçlerin tamamı miras hukuku avukatları tarafından yapılmaktadır. Miras hakkının korunması ile ilgili tüm dava ve takiplerin avukat aracılığı ile yapılarak hak kayıpları en aza indirilir.

Özellikle miras bırakanın muvazaalı işlemlerine yönelik açılacak olan davalarda profesyonel avukatlarla çalışarak, işlemin iptalini sağlamak mümkündür. Buna ek olarak mirasta denkleştirme ve tenkis davaları da konusunda uzman avukatlar tarafından takip edilmelidir.

İstanbul Miras Avukatları davanın içeriğine göre farklı ücretler talep etmektedir. Davanın türü ve maddi değerine bakılarak danışman avukatınızdan fiyat alabilirsiniz. Buna ek olarak miras davalarının ne kadar süreceği ile ilgili kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Her dava özelinde yapılması gereken işler, toplanması gereken deliller farklı olduğundan davanın sonuçlanma süresi de bu değişkenlere bağlı olarak uzayabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.