BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Ceza Avukatları

05.04.2020
200
İstanbul Ceza Avukatları

Ceza Hukuku alanında çalışan avukatlar, Ceza Yargılama Hukuku ve Çocuk Ceza Hukuku alanlarında tecrübe sahibi olan ve Asliye Ceza Mahkemeleri, Ağır Ceza Mahkemeleri ve Çocuk Ceza Mahkemelerinde görülen davalara bakan avukatlardır. Sulh Ceza Hakimliği’nde tutuklama talebiyle sevk edilenler için savunma yapan avukatlar da yine bu alanda çalışan avukatlardan oluşmaktadır.

İstanbul’da tutuklu ya da hükümlü bulunanların tercih ettiği tecrübeli ceza avukatları genelde İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde bulunmaktadır. Bu avukatlar Metris Ceza Evi, Maltepe Cezaevi, Ümraniye Cezaevi, Silivri Cezaevi gibi yerlerde yatan tutuklu ve hükümlere avukatlık yapmaktadır. Avukatlar zaman zaman dava süreçleri ile ilgili bilgi vermek ve bilgi almak için cezaevlerine giderler.

Soruşturma ve kovuşturma aşamasında maddi imkanı olmadığından davasını avukat ile takip edemeyenler için devlet CMK sistemi ile avukat ataması yapmaktadır. Bu şekilde kendilerine atanan avukatlar ücretsizdir. Bu avukatların ücreti devlet tarafından ödenir.

Ceza hukuku, insanların özgürlüğü ile alakalı bir alan olduğu için bu alanda iyi bir avukat ile dava takibi yapmak çok önemlidir. Bu nedenle İstanbul’da tavsiye Ceza Avukatı bulunmalıdır. Bunun yanında vatandaşlar kendileri İstanbul’da ikamet etmese de davasına İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukatın bakmasını isteyebilir. Bu konuda herhangi bir yasak yoktur. Örneğin Ankara’da tutuklu bir kişi, İstanbul’da bulunan bir avukat ile davasını takip edebilir.

Ceza Avukatları ücretleri davanın içeriğine göre değişmektedir. Uyuşturucu suçları için istenen ücret farklı iken, cinsel istismar davaları için istenilen ücret farklıdır. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaların ücretleri Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davalardan farklı olabilir.

Ceza davalarının sonuçlanma süresi değişkendir. Her mahkemenin ve her davanın iş yükü diğerinden farklıdır. Bazı davalarda delillerin toplanması çok kısa sürebilirken bazı davalarda aylar sürebilir. Bu konuda ceza avukatlarının süreyi kısaltmak için yapabileceği bir şey yoktur.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.