BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Boşanma Avukatları

05.04.2020
174
İstanbul Boşanma Avukatları

Avukatlık hukuk fakültesi mezunu olan kişilerin icra ettiği bir meslek dalıdır. Türkiye’de avukatlar fakülteden mezun olduktan sonra 1 yıl zorunlu staj yaparak, gerekli deneyimi kazandıktan sonra çalışma hayatına başlar. Bu stajın 6 ay’ı adliyede 6 ay’ı ise bir avukatın yanında yapılarak tamamlanır. Staj süreci avukatlar için önemlidir çünkü meslek büyüklerinden bu süreçte ne öğrenilirse, mesleki hayatı boyunca bu deneyimlerin üzerine eklenerek meslek icra edilir.

Boşanma avukatlığı, özellikle velayet, nafaka ve mal rejimi konularda yoğunlaşan avukatların tercih ettiği bir alandır. Bu alanda çalışan avukatlar Miras hukuku, icra hukuku ve borçlar hukuku gibi alanlarda da deneyim sahibidir. Tazminatlar, nafakalar ve velayetler konusunda iyi bir avukat ile dava yürütüldüğü takdirde davanın sizin lehinize sonuçlanacağı kuvvetle muhtemeldir.

İstanbul’da Anadolu Adliyesi, Çağlayan Adliyesi, Gaziosmanpaşa Adliyesi, Beykoz Adliyesi, Küçükçekmece Adliyesi, Silivri Adliyesi civarında pek çok boşanma avukatı bulabilirsiniz. Bu avukatlar fiilen avukatlık görevini icra edebilmek için İstanbul Barosu’na bağlı olarak çalışırlar. Tanıdığınız hiç avukat yoksa, İstanbul Barosu’nu arayarak bir avukat talebinde bulunabilirsiniz.

İnternetten edindiğiniz bilgiler, belgeler, dilekçe örnekleri her zaman sizin için uygun olmayabilir. Her dava kendi özelinde değerlendirildiği için kopyala yapıştır dilekçelerle davayı kazanmanız pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bu tür davaların özellikle avukatlarla beraber takip edilmesi sizin faydanıza olacaktır.

Boşanma davaları diğer tüm davalar gibi özel ilgi gerektiren, konusunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından takip edilmesi gereken bir alandır. Örneğin sadece şirketler hukuku ile ilgilenen bir avukatın boşanma davalarına özel bir ilgisi yoksa tercih edilmesi faydanıza olmayabilir. Ancak her avukat aynı fakülteden aynı dersleri görerek mezun olduğundan, hemen hemen her alanda bilgi sahibi olmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tamamen o alana yönelmiş avukatlarla çalışmaktır.

İstanbul’da boşanma avukatı bulmak oldukça kolaydır. Basit bir arama motoru ile yüzlerce avukatı bir anda listelemek mümkündür. Telefonda danışmak yerine, hukuk bürolarına gidip yüz yüze bilgi almak daha yararlı olur. Bu arada belirtmek gerekir ki, sözlü danışma ister büroda olsun ister başka yerde Avukatlık Kanunu gereği ücrete tabiidir.

Hangi ilçede ikamet ediyorsanız, konumunuza yakın avukat tercih ederseniz dava sürecinde iletişiminiz daha kolay olacaktır. İstanbul’da hemen hemen her ilçede avukatlık büroları bulabilirsiniz.

Boşanma davaları ücreti her yıl baroların yayınladığı tarife ile değişmektedir. Bu tarifelere İstanbul Barosu’nun web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu tarifelerin altında hukuki danışmanlık alınması mümkün değildir. Asgari ücret tarifesinin altında fiyat verilememektedir. Maddi durumunuz kötüyse, Adli Yardım talebinde bulunarak ücretsiz boşanma avukatı talep edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi Baro’dan öğrenebilirsiniz.

Boşanma davalarına Aile Mahkemelerinde bakılır. Hemen hemen her adliyede Aile Mahkemesi vardır. Davaların ne kadar süreceği, davanızın içeriğine göre değişmektedir. Bu konuda avukatların davayı hızlandırmak ya da erken bitirmek gibi bir yetkisi bulunmamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.