BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Instagram Nedir?

15.04.2020
217
Instagram Nedir?

Instagram

Instagram, Android ve IOS kullanıcılarının bedava fotoğraf paylaşımı yaptıkları uygulamanın adıdır. Bu uygulama hemm apple kullanıcıları için hem de samsung gibi android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar için bedava indirilip kullanılabilen bir uygulamadır.

Instagram’ın diğer fotoğraf paylaşım uygulamalarından daha çok popüler olmasının sebebi, resimlere verdiği efektler ve yansımaların çok kaliteli olmasından ötürüdür. Çok sıradan fotoğraflar bile kısa bir instagram çalışması ile muhteşem hale gelebiliyor. Türk kullanıcılarının da çok ilgili olduğu bu uygulama sadece fotoğraf paylaşımı için geliştirilmiştir.

Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığı twitter gibi takipleşme üzerine kurulmuştur. Dilerseniz fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Herkese açık hale getirebilir hatta ve hatta tüm instagram kullanıcılarının görmesi için #global gibi etiketler kullanabilirsiniz.

Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara yorum yapabilir, beğen (like) gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Bu uygulama mobil kullanıcılar için geliştirildiği için henüz PC dediğimiz kişisel bilgisayarlarda kullanılması söz konusu değildir.

Bunun yanında, instagramda paylaştığınız fotoğraflarınızı aynı anda tek tuşla twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz. Ancak bunu yapmak için instagram hesabınızı twitter ve facebook hesaplarınız ile bağlantılı hale getirmelisiniz. Bağlama işi çok zor değil, ayarlar kısmından ilgili menüyü bulup sizden istenen bilgileri girdiğiniz zaman istediğiniz hesapla bağlantılı hale getirebilirsiniz.

Nisan 2012 ‘de facebook, instagram’ı satın alarak gücüne güç kattı. Her ne kadar aynı şirkete ait uygulamalar olsa da birbirinden bağımsız işlevleri olan iki büyük dev sosyal ağ oldukları bir gerçek.

Nasıl İndirebilirim?

Telefonunuzun markası Samsung, HTC ve bunun gibi android işletim sistemine sahip bir telefon ise, androis işletim sistemlerine sahip olan cihazlara özel uygulama marketi olan Google play store ‘dan instagram yazarak indirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve iki dakikada kullanabileceğiniz bir uygulama. Gayet kullanışlı ve boş zamanları değerlendirebileceğiniz basit bir uygulama.

Cihazınız Apple iPhone, iPod, iPad gibi IOS işletim sistemi ile çalışıyorsa Apple’a özel uygulama indirme marketi olan AppStore‘dan instagram yazıp aratabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki bu uygulama ilk önceleri sadece apple kullanıcıları için üretilmişti. 2012 ‘de android tabanlı cihazlara da entegresi yapıldı ve google play storeda yer aldı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.