BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göz Altı Torbaları Bakımı

15.04.2020
121
Göz Altı Torbaları Bakımı

Bugün size, birçoklarını huzursuz eden gözaltı torbalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Sabah uykudan uyanınca ilk önce aynaya bakarız. O zaman gözümüzün altında olan torbaları görünce moralimiz bozulur ve gördüğümüz hal ise can sıkıcı durum yaratır.

Unutulmamalıdır ki, gözler bizim için önemli organlarımızdan biridir. Göz altında oluşan torbalar bizde çok sorun doğurur ve bu bir cilt sorunu olarak baş gösterir. Göz alti torbalarının neden olduğu bu durum karşısında ne yapılmalıdır bunları öğrenelim.

Araştırmacılar bunun birkaç nedenle oluştuğunu kaydederler. Onlara göre bu nedenler daimi ve geçici olabilir. Çünkü kalıcı ve kronik göz altı torbalarına farklı var olma nedeni var. Göz altında kronik bir şekilde oluşan torbaların ve halkaların olmasının temel nedeni bu bölgedeki ince ve kılcak damarlarda oluşan sorunlardır.

Yorgunluk ve uykusuzluk, güneş ışınları aleyhimize olan etkisi, alınan ilaçların uzun süre kalıcı kullanım durumu zorlaştırmaktadır.

Kronik göz altı torbalarla mücadele etmenin en iyi yollarından biri özel yaratılmış kozmetik araçlarından yararlanmaktır.

Düzenli durumlarda ise bu sebepleri yaratan kaynağı bulmak için bir doktora gitmek onunla mücadele etmek için daha akıllıca bir adımdır.

Bazı günler sabah çok rahat bir şekilde yataktan kalkıp ve sevinçli bir şekilde aynaya bakınca yüzümüzdeki neşeli gülümseme birden yok olur. Çünkü gözümüzün altında büyük göz torbasını görürüz.

Aslında fikir verirsek gözler bizi ve güzelliğimizi gösteren hassas organdır. Bir insana ilk defa bakınca gözlerine bakarız. Onunla göz aracılığıyla temas kururuz. Genellikle ilk hisler göz aracılığıyla başlıyor. Bunun için gözlerimizin güzel ve bakımlı olması şarttır.

Göz ve göz içinde bulunan sorunların aslında birçok sebebi var. Böylelikle bu sorunun oluşma nedenini bulup, mücadele etmek gerekiyor.

Göz çerçevesindeki halkaların, kırışıklıkların ve çizgilerin görünmemesi için bazı özel göz altı tonlandırıcı kremlerden kullanmak yararlı olur. Bu kremleri, nemlendirici kremlerden sonra göz sürmesinden (sürme) önce kullanılmanız gerekir. Yani göz altına önce nemlendirici krem, sonra ton verici sürmek idealdir. Eğer göz altına gölgeler istiyorsanız o zaman özel göz alt tonlardan kullanılabilir.

Göz altı kremi-ton verici nasıl kullanılabilir

Krem ton verici göz çerçevesine süreriz, parmaklarımızın zarif hareketi ile cilde yediririz. Ardından da fırça ile son darbelerini vurup bitiriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.