BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

E-kitap Nasıl Hazırlanır

16.04.2020
709
E-kitap Nasıl Hazırlanır

E-kitap Nasıl Hazırlanır

E Kitap nasıl hazırlanır Elektronik kitap nasıl yazılır, kolay e kitap hazırlama yöntemleri konulu makalemizde dijital çağın en gerekli araçlarından biri olan e-kitap hazırlama konusunda bir kaç ipucu vermek istiyoruz. Öncelikle kitap yazacaksanız herhangi bir konuda yeterince bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun ön araştırma sefasını bitirmişsiniz ve kafanızda bir şablon oluşturmuş sakız bütün bilgisayar programları e kitabı oluşturmak için hizmetinizde olacaktır. Power Point programı en güzel ve kolay e- kitap hazırlama programlarından biridir. Programın Belki de bu yönünü kimse bilmiyor da olabilir ama Elektronik kitap hazırlamak istiyorsanız mutlaka Power point programını denemenizi öneriyoruz.

E Kitap nasıl hazırlanır

Öncelikle kitabın sayfalarında kendi markanızı logosunu oluşturmanız gerekir yazılı ve görsel içeriklerinizi hazırlamanız gerekir. kitabınız atmış sayfadan meydana geliyorsa bir dakika Okuma Zamanı alıyorsa bir saat boyunca, kitabınız okuyucuyu kendine bağlamak zorundadır. O nedenle muhatap olduğunuz okuyucuya neler verebileceğinizi önceden planlamanız gerekir. Elektronik kitap ya da e kitabınızı resimlerle süslemeniz mümkün. Power point programı size bu kolaylığı sağlıyor. Kitabınız bittikten sonra farklı kaydet menüsünden kitabınızı PDF olarak kaydedebilirsiniz.

Kitap kapağı hazırlamak

Eğer Photoshop biliyorsanız çok basit birkaç adımda kitabınızın üç boyutlu tasarımını yapabilir hazırlayabilir ve sunabilirsiniz. 3 boyutlu kitap hazırlamak için Google sayfasına girerek free e-book cover action  kelime öbeğini aratarak herhangi bedava şablon dağıtan bir siteye girin. Siteden gerekli dosyaları indirip  yükledikten sonra Photoshop programınızı açacaksınız ve step 1 step 2 tuşlara basarak kitabınızın 3 boyutlu şeklini hazırlayacaksın. Photoshop programını açtığınızda Photoshop programında Alt +F9 tuşuna basacaksınız ve yan tarafta açılan dosyadan step1 butonunun hemen altındaki Play tuşuna basacaksınız. Bir kitap şablonu karşınıza çıkacak. Önceden Hazırladığınız kapak resminizi hemen bu kapağın üzerine yükleyeceksiniz daha sonra da step 2 diyerek 3 boyutlu kitabınızın kapağının oluşmasını sağlayacaksınız.

Elektronik kitap hazırlamak için isterseniz dünyanın en büyük video paylaşım sitesinde yani YouTube sitesinde E kitabın nasıl hazırlandığını birkaç dakika içerisinde izleyerek de öğrenebilirsiniz.

Etiketler: E Kitap nasıl hazırlanır, Elektronik kitap nasıl yazılır, kolay e kitap hazırlama yöntemleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.