BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dış Ticarette Uluslararası Hukuk Sisteminin İşleyişi

03.04.2020
415
Dış Ticarette Uluslararası Hukuk Sisteminin İşleyişi

Hukuk şüphesiz ki günümüzde bir çok insanın sığındığı ve her devletin kendi içerisinde olmazsa olmazları arasında gelen yönetim alanlarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Milattan önceki yıllara kadar dayanan bu köklü bilimin devletler içerisinde olması ve var olması devletlerin düzgün bir biçimde işleyebilmesi için önemlidir. Tarih sayfalarına bakıldığında pek çok devletin hukuk sisteminin zayıf olmasından veya hiç olmamasından dolayı silinip gittiğini ve tarihten tamamen kaybolduğunu görmekteyiz.

Bunun yanında özellikle bizim milletimizin bilmesi gerekiyor ki hukuk devletleri ve adaleti güçlü olan milletlerin ise tarihte uzun yıllar boyunca varlığını sürdürdüğü ve her zaman için daha da genişlediğidir. Osmanlı Devleti’ne bakıldığında en güçlü dönemlerinde hukukun çok güçlü olduğunu kadıların padişahları dahi her zaman için cezalandırabildiği görülmektedir. Ne zaman ki Osmanlı Hukuku zayıflamıştır, Osmanlı Devleti o zaman çöküş devrine girmiştir. Dış ticarette de hukuk bu denli önemlidir. Ülkelerin ekonomilerine son derece büyük katkıları olan Dış ticarette hukuk iyi işlemezse iyi olmayan devlet her zaman için dış ticarette kaybeden taraf olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.