BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Damiana Bitki Çayı ve Yararları

15.04.2020
231
Damiana Bitki Çayı ve Yararları

Texas, Meksika, Güney Amerika ve Afrika’ya özgü damiana soluk yeşil renkli bodur bir ağaçtır; kama şeklinde yapraklara ve kokulu sarı çiçeklere sahiptir. Adını aşk tanrıçası Afrodit için kullanılan Yunanca aphrodisiakos kelimesinden alır. Hem kadınlar hem de erkekler için kuvvetlendiricidir. Sağlıklı yaşam programlarında mutlaka tercih edilmeli ve etkilerinden yararlanılmalıdır.

Libido: Damiana direkt olarak aslında üreme organlarını etkiler. Erkeklerde de testesteronu uyararak kısırlı, iktidarsızlık ve prostat sorunlarıyla bire bir savaşır. Kadınlarda, kısırlıkla savaşır, kırmızı kan oluşturur, hormonları da dengeler , adet dönemlerini düzenler ve menopozda hormonal geçişleri fazlasıyla kolaylaştırır. Bitkisel afrodizyaklar daha derin seviyelerde çalışarak vücudunuza ahenk katar ve bu da yaşama sanki aşıkmışsınız gibi hissetmenize olanak sağlar.

Sinir Güçlendirici: Damiana, sinirleri gevşeten, baş arılarını oldukça hafifleten, yorgunlukla savaşan, hatta kasları bile güçlendiren beyni ve sinir sistemini yatıştırır ve kuvvetlendirir. Ayrıca, enerji yenilemesi açısından böbrekler için de oldukça iyi bir bitki olarak tanımlanmaktadır.

Özel Nitelik: Damiananın inkontinansa yani idrar kaçırmaya iyi geldiği de bilinenler arasındadır. Akşam bir bardak çay sorunsuz bir uyku çekmenizi de sağlayabilir.

Yararlı Kısımları: Yapraklar

Özellikleri: Uçucu Yağ ,Resin ,Damianın Tanin,Şeker , Albuminoit , A, B1 , B2, ve C Vitaminleri, Demir, Magnezyum, Manganez, Potasyum, Fosfor , Selenyum , Silisyumlar , Sodyumlar , Çinkolar

Etkileri: Afrodizyak, tonik, uyarıcı, müshil, bağırsak temizleyici ve besin kaynağı olarak bilinir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.