BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çekici Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

15.04.2020
320
Çekici Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

Kadınların çoğu dolgun, çekici ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Dudaklarınızın çekici görünmesini istiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkat edin.
Kadınların en çok kullandığı makyaj malzemesi tabii ki, rujdur. Rujun yarattığı etki inanılmazdır!
Ama onu doğru sürmek gerekir. Kötü sürülmüş rujun bıraktığı izlenim hoş olmayabilir.

Çekici dudaklara kavuşmanın yolları

Dudak kalemi

Dudak kalemi artık demode sayılsa da, eğer dudaklarınızın ona ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak dudak şeklini kalemle fazla değiştirmek hoş görünmez. Küçük düzeltmeler yeterli olacaktır. Dudak kalemi dudakları belirgin ve dudak çevresi net olarak ortaya çıkar. Çok ince bir uçla dudaklarınızı hissetmeye çalışın. Bunu biraz dudak etinizden dışarı yaparsanız, dudaklarınız daha kalın gözükür. Dudak kaleminin rengi rujunuzla aynı tonda olmalıdır.

Parlak renkler seçin

Ruj seçerken parlak renkli olmasına dikkat ederseniz hem istediğiniz görüntüyü elde eder, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olursunuz.

Kalın dudakları abartmayın

Eğer dudaklarınız kalınsa, dudak kalemini ile dudak hattınızı biraz içine doğru çekin. Böylece, dudaklarınız daralır. Rujunuzu parlak olmayan koyu renklerden seçmeniz de önemlidir. Dudaklarınız kalın olduğunda onları daha da çok vurgulamanıza gerek yoktur.

Rujun üzerine parlatıcı

Şeffaf veya hafif renk olan parlatıcıların bazı türleri rujun üstünden çekildiği zaman rujun rengini uzun süre korur.

Simetrik olmayan dudaklar için

Simetrik olmayan dudaklar için yapılması gereken en doğru şey istediğiniz formu dudak kalemi ile vermektir. Uyguladığınız kalemin renginin görünmemesi için de makyaj ile aynı renkli kalemden kullanın.

Fırça eşit dağıtır

Rujunuzu fırçayla çekerseniz, dudağın her tarafının eşit şekilde renklendiğinden emin olabilirsiniz. Fazlasını kağıt peçete ile alın, bu uygulamayla rujunuz dudağınızda uzun süre kalacak.

Gündüz ruju

Gündüz makyajınız zarif ve sade olmalıdır. Dudaklarınıza parlatıcı ya da açık renkte bir ruj sürün. Şeftali ve pembe tonlarındaki rujlar idealdir.

Ofis renkleri

İş yerinde gün boyunca bakımlı görünmenizi sağlayacak bir makyaj seçin. Ama rujunuzun çok parlak ve ıslak görünmemesine dikkat edin. Genellikle, çalışan hanımlar için mat renkli rujlar doğru tercihtir.

Gece makyajı

Gece makyajında renkli tonlar ve parlak renkleri kullanabilirsiniz. Hatta kırmızı rujunuzu, sade aksesuarlarınızla bile uyarlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.