BİZ

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Akıllı Telefon Satışları Düşüşte

22.03.2020
258
Akıllı Telefon Satışları Düşüşte

Akıllı telefonların satışı, akıllı telefonun icadından bu yana en büyük çöküşü yaşıyor.

Araştırma şirketi Strategy Analytics, Şubat ayında yapılan sevkiyatların bu yıla oranla % 38 düştüğünü söyledi. Çin’deki koronavirüs salgınının büyük bir etkisi olduğunu yapılan araştırmalarda ortaya kondu.

Araştırmacılar “Bazı Asya fabrikaları akıllı telefon üretemedi, ancak birçok tüketici perakende mağazaları ziyaret edemiyor ve yeni cihazlar satın alamıyor” dedi.

BBC’nin haberine göre, raporda, akıllı telefon gönderilerinin Şubat 2019’da 99,2 milyondan Şubat 2020’de 61,8 milyona düştüğü belirtildi.

Şubat, birçok yeni telefonun ilk kez tanıtıldığı yıllık büyük Mobil Dünya Kongresi ile telefon endüstrisi için büyük bir umut olarak görülüyordu. Ancak Kongre, koronavirüs nedeniyle iptal edilen ilk büyük etkinliklerden oldu.

Şubat ayında Samsung’un en son amiral gemisi S20 için büyük bir pazar hedefleniyordu, ancak şirket yaptığı açıklamada cihazların ilk satışlarının yavaş seyrettiğini bildirildi.

Bu arada Apple, kar tahminlerini yakalayamayacağı konusunda uyardı ve dünya çapında iPhone tedarikinin “kısıtlanacağını” söyledi.

Strategy Analytics genel müdürü Neil Mawston, “Şubat 2020, dünya çapında akıllı telefon pazarının tarihindeki en büyük düşüşü gördü” dedi.

Çin’de akıllı telefonların arzı ve talebi Asya’nın her yerine düştü ve dünyanın geri kalanında yavaşladı.

“Akıllı telefon endüstrisinin unutmak isteyeceği bir dönem.”

Yüz milyonlarca potansiyel müşteri şu anda izole oluyor – ya da mağazalara gitmek istemiyor.

Strategy Analytics, perakendecilerin satışları artırmak için paketler üzerinde “cömert” indirimler sunmaya karar verebileceğini söyledi.

Finansal hedeflerin gözden kaçırılmasına ve iPhone tedarikiyle ilgili zorluklara rağmen, Apple bu hafta iki yeni ürün açıkladı – lazer tarama teknolojisine sahip yeni bir iPad Pro ve yeni bir MacBook Air.

Ancak bunu, her zamanki gibi şaşalı bir tanıtım ile değil sıradan bir basın açıklaması ile yaptı.

Analist Ben Wood BBC’ye “Apple’ın böylesine küçük bir hayranlıkla bu kadar yüksek profilli bir ürünü duyurduğunu ilk kez hatırlayabildiğini” söyledi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yorumcu dedi ki:

    Kimse canından başka bir şey düşünmez, akıllı telefonu bırakın babasını düşünmez.

Sitemizde yer alan makaleler özgün içerik olup, kısmen ya da tamamen kullanılabilmesi için kaynak bağlantının aktif olacak şekilde belirtilmesi gerekmektedir.